COMPETITION SPONSORS

  • 1
    Kilmacrennan...
  • 1
    Kildrum Tigers...
  • 1
    Bonagee United...
  • 1
    Cappry Rovers...

LATEST FIXTURES

Thursday 06th October, 2022
Ulster Senior Cup
20:00 Cappry Rovers vs Bonagee United Gerald Devine (Pending) Dry Arch, Bonagee
Friday 07th October, 2022
Old Orchard Division Two
19:30 Gweedore Celtic vs Ramelton Mariners Mick Lagan (Pending) An Screaban, Gweedore
Saturday 08th October, 2022
Ulster Senior Cup
19:00 Kilmacrennan Celtic vs Cockhill Celtic John Coll (Pending) Letterkenny Community Center
Glencar Inn Division One
13:00 Cappry Rovers vs Copany Rovers Patrick Martin (Pending) Cappry Park, Cappry
13:00 Donegal Town vs Kildrum Tigers John McClanaghey (Pending) Hospital Field, Donegal Town
13:00 Drumoghill vs Glenea United Con McLaughlin (Pending) The Moss, Drumoghill
13:00 Dunlewey Celtic vs Strand Rovers Trevor Hay (Pending) Strand Park, Maghery
13:00 Glencar Celtic vs Keadue Rovers Mick Lagan (Pending) Flagpole Field, Rathmullan
13:00 Oldtown Celtic vs Arranmore United John Coll (Pending) Letterkenny Community Center
Old Orchard Division Two
13:00 Ballybofey United vs Swilly Rovers George Clinton (Pending) Dreenan Ballybofey
13:00 Castlefin Celtic vs St Catherines FC Leo Devenney (Pending) Parkview Castlefin
13:00 Cranford FC Reserves vs Kilmacrennan Celtic Sean O Donnell (Pending) Cranford Park
13:00 Fintown Harps AFC vs Drumbar United Tony McNamee (Pending) Páirc Acla, Fintown
Sunday 09th October, 2022
Ulster Senior Cup
13:30 Finn Harps 21 vs Castlefin Celtic TBC (Pending) TBC
13:30 Kildrum Tigers vs Bonagee United Vincent McLaughlin (Pending) Station Road, Kildrum
Brian McCormick Sports & Premier
12:00 St Catherines FC vs Fanad United Mick Lagan (Pending) Emerald Park Killybegs
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
13:00 Kerrykeel 71 vs Drumkeen United Con McLaughlin (Pending) Rabs Park-Kerrykeel
13:00 Letterbarrow Celtic vs Donegal Town George Clinton (Pending) Tymeen, Letterbarrow
13:00 Letterkenny Rovers vs Convoy Arsenal Tony McNamee (Pending) Leckview Park
13:00 Milford United vs Raphoe Town Sean O Donnell Moyle View Park Milford
13:00 Swilly Rovers vs Gweedore Celtic Trevor Hay (Pending) Swilly Park, Ramelton
Donegal Physiotherapy & Performance Centre D2
13:00 Deele Harps vs Curragh Athletic Leo Devenney (Pending) Deele College Raphoe
13:00 Dunkineely Celtic vs Ballybofey United John McClanaghey (Pending) Darney Park, Bruckless
13:00 Gweedore United vs Cranford FC Marty McGarrigle (Pending) Carrickboyle
13:00 Lagan Harps vs Lifford Celtic Sean Houston (Pending) Orchard Park-Manor
13:00 Whitestrand United vs Drumoghill Sean Ferry (Pending) McGarvey Park Whitestrand
Saturday 15th October, 2022
Glencar Inn Division One
13:00 Arranmore United vs Glencar Celtic TBC (Pending) Rannagh Park-Arranmore
13:00 Drumoghill vs Cappry Rovers TBC (Pending) The Moss, Drumoghill
13:00 Glenea United vs Donegal Town TBC (Pending) McGettigan Park, Glasserchoo
13:00 Keadue Rovers vs Dunlewey Celtic TBC (Pending) Central Park Keadue
13:00 Kildrum Tigers vs Oldtown Celtic TBC (Pending) Station Road, Kildrum
13:00 Strand Rovers vs Copany Rovers TBC (Pending) Strand Park, Maghery
Old Orchard Division Two
13:00 Drumbar United vs Swilly Rovers TBC (Pending) Brookfield Park, Drumbar
13:00 Gweedore Celtic vs Ballybofey United TBC (Pending) An Screaban, Gweedore
13:00 Kilmacrennan Celtic vs Fintown Harps AFC TBC (Pending) Letterkenny Community Center
13:00 Milford United vs Castlefin Celtic TBC (Pending) Moyle View Park Milford
13:00 St Catherines FC vs Cranford FC Reserves TBC (Pending) Emerald Park Killybegs
Sunday 16th October, 2022
FAI Junior Cup
13:30 Fanad United vs Castlefin Celtic TBC (Pending) Triagh a locha, Fanad
13:30 Milford United vs Cappry Rovers TBC (Pending) Moyle View Park Milford
13:30 Rathmullan Celtic vs Greencastle FC TBC (Pending) Flagpole Field, Rathmullan
Brian McCormick Sports & Premier
13:00 Bonagee United vs Keadue Rovers TBC (Pending) Dry Arch, Bonagee
13:00 Kilmacrennan Celtic vs St Catherines FC TBC (Pending) Letterkenny Community Center
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
13:00 Convoy Arsenal vs Letterbarrow Celtic TBC (Pending) Orchard Park - Convoy
13:00 Donegal Town vs Kerrykeel 71 TBC (Pending) Hospital Field, Donegal Town
13:00 Drumkeen United vs Gweedore Celtic TBC (Pending) St. Patricks Park, Drumkeen
13:00 Raphoe Town vs Letterkenny Rovers TBC (Pending) Drumineney-Raphoe
Donegal Physiotherapy & Performance Centre D2
13:00 Ballybofey United vs Gweedore United TBC (Pending) Dreenan Ballybofey
13:00 Cranford FC vs Deele Harps TBC (Pending) Cranford Park
13:00 Curragh Athletic vs Drumoghill TBC (Pending) Curragh Sports Complex Killygordon
13:00 Lagan Harps vs Whitestrand United TBC (Pending) Orchard Park-Manor
13:00 Lifford Celtic vs Dunkineely Celtic TBC (Pending) Green Brae Park, Lifford
Saturday 22nd October, 2022
Ulster Junior Shield
13:30 Donegal Town vs Carrowmena FC TBC (Pending) Hospital Field, Donegal Town
13:30 Glencar Celtic vs Clonmany Shamrock TBC (Pending) Flagpole Field, Rathmullan
13:30 Kildrum Tigers vs Raphoe Town TBC (Pending) Station Road, Kildrum
13:30 Oldtown Celtic vs Illies Celtic TBC (Pending) Letterkenny Community Center
13:30 St Catherines FC vs Deele Harps TBC (Pending) Emerald Park Killybegs
Old Orchard Division Two
13:00 Ballybofey United vs Drumbar United TBC (Pending) Dreenan Ballybofey
13:00 Castlefin Celtic vs Ramelton Mariners TBC (Pending) Parkview Castlefin
13:00 Cranford FC Reserves vs Milford United TBC (Pending) Cranford Park
13:00 Swilly Rovers vs Kilmacrennan Celtic TBC (Pending) Swilly Park, Ramelton
Sunday 23rd October, 2022
Ulster Junior Shield
13:30 Cranford FC vs Lagan Harps TBC (Pending) Cranford Park
13:30 Dunree United vs Strand Rovers TBC (Pending) Dunree United
13:30 Gweedore United vs Keadue Rovers TBC (Pending) Carrickboyle
13:30 Quigley Point Swifts vs Arranmore United TBC (Pending) Quigley Point Swifts
13:30 Whitestrand United vs Glenea United TBC (Pending) McGarvey Park Whitestrand
Brian McCormick Sports & Premier
13:00 Fanad United vs Cappry Rovers TBC (Pending) Triagh a locha, Fanad
13:00 Glenea United vs Bonagee United TBC (Pending) McGettigan Park, Glasserchoo
13:00 Keadue Rovers vs Rathmullan Celtic TBC (Pending) Central Park Keadue
13:00 Kildrum Tigers vs Kilmacrennan Celtic TBC (Pending) Station Road, Kildrum
13:00 St Catherines FC vs Castlefin Celtic TBC (Pending) Emerald Park Killybegs
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
13:00 Gweedore Celtic vs Donegal Town TBC (Pending) An Screaban, Gweedore
13:00 Kerrykeel 71 vs Convoy Arsenal TBC (Pending) Rabs Park-Kerrykeel
13:00 Letterkenny Rovers vs Milford United TBC (Pending) Leckview Park
13:00 Swilly Rovers vs Drumkeen United TBC (Pending) Swilly Park, Ramelton
Saturday 29th October, 2022
Old Orchard Division Two
13:00 Drumbar United vs St Catherines FC TBC (Pending) Brookfield Park, Drumbar
Sunday 30th October, 2022
Ulster Junior Cup
13:30 Castlefin Celtic vs Donegal Town TBC (Pending) Parkview Castlefin
13:30 Fanad United vs Kilmacrennan Celtic TBC (Pending) Triagh a locha, Fanad
13:30 Glengad FC vs Rathmullan Celtic TBC (Pending) Glengad FC
13:30 Greencastle FC vs Bonagee United TBC (Pending) Greencastle FC
13:30 Illies Celtic vs Swilly Rovers TBC (Pending) Illies Celtic
13:30 Moville Celtic vs Keadue Rovers TBC (Pending) Moville Celtic
13:30 St Catherines FC vs Clonmany Shamrock TBC (Pending) Emerald Park Killybegs
Brian McCormick Sports & Premier
13:00 Cappry Rovers vs Glenea United TBC (Pending) Cappry Park, Cappry
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
13:00 Letterbarrow Celtic vs Gweedore Celtic TBC (Pending) Tymeen, Letterbarrow
13:00 Letterkenny Rovers vs Drumkeen United TBC (Pending) Leckview Park
Donegal Physiotherapy & Performance Centre D2
13:00 Ballybofey United vs Lagan Harps TBC (Pending) Dreenan Ballybofey
13:00 Curragh Athletic vs Gweedore United TBC (Pending) Curragh Sports Complex Killygordon
view all fixtures here

LATEST RESULTS

Sunday 02nd October, 2022
Ulster Junior Shield
Curragh Athletic 3 vs 4 Cockhill Celtic
Glengad FC 2 vs 3 Lagan Harps
Brian McCormick Sports & Premier
Bonagee United 2 vs 2 Kilmacrennan Celtic
Cappry Rovers 0 vs 3 Kildrum Tigers
Castlefin Celtic 5 vs 5 Keadue Rovers
Fanad United 0 vs 0 Glenea United
Rathmullan Celtic 0 vs 1 St Catherines FC
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
Convoy Arsenal 0 vs 6 Milford United
Donegal Town 2 vs 1 Letterkenny Rovers
Gweedore Celtic 5 vs 0 Kerrykeel 71
Raphoe Town 1 vs 8 Swilly Rovers
Donegal Physiotherapy & Performance Centre D2
Cranford FC 10 vs 1 Dunkineely Celtic
Drumoghill 5 vs 0 Deele Harps
Lifford Celtic 3 vs 2 Whitestrand United
Saturday 01st October, 2022
Glencar Inn Division One
Arranmore United 2 vs 2 Donegal Town
Copany Rovers 1 vs 1 Dunlewey Celtic
Glenea United 4 vs 2 Cappry Rovers
Keadue Rovers 3 vs 3 Oldtown Celtic
Kildrum Tigers 4 vs 1 Drumoghill
Strand Rovers 3 vs 2 Glencar Celtic
Old Orchard Division Two
Drumbar United 5 vs 5 Cranford FC Reserves
Kilmacrennan Celtic 3 vs 1 Castlefin Celtic
Milford United 4 vs 3 Gweedore Celtic
Ramelton Mariners 3 vs 4 Ballybofey United
Swilly Rovers 1 vs 3 Fintown Harps AFC
Sunday 25th September, 2022
FAI Junior Cup
Fanad United 2 vs 0 Letterkenny Rovers
Keadue Rovers 1 vs 5 Rathmullan Celtic
Buncrana Harps 4 vs 0 Gweedore Celtic
Cappry Rovers 2 vs 1 Swilly Rovers
Carndonagh FC 0 vs 2 Milford United
Castlefin Celtic 4 vs 3 Bonagee United
Brian McCormick Sports & Premier
St Catherines FC 3 vs 4 Glenea United
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
Raphoe Town 2 vs 3 Convoy Arsenal
Donegal Physiotherapy & Performance Centre D2
Dunkineely Celtic 1 vs 5 Curragh Athletic
Gweedore United 3 vs 2 Drumoghill
Lagan Harps 1 vs 2 Cranford FC
Lifford Celtic 0 vs 9 Ballybofey United
Whitestrand United 0 vs 1 Deele Harps
Saturday 24th September, 2022
Voodoo Cup Area 1
Glencar Celtic 5 vs 1 Cranford FC
Kilmacrennan Celtic 2 vs 0 Swilly Rovers
Milford United 2 vs 0 Ramelton Mariners
Voodoo Cup Area 2
Copany Rovers 4 vs 4 Fintown Harps AFC
St Catherines FC 3 vs 5 Drumbar United
Voodoo Cup Area 3
Keadue Rovers 4 vs 0 Dunlewey Celtic
Strand Rovers 2 vs 1 Arranmore United
Voodoo Cup Area 4
Ballybofey United 0 vs 4 Kildrum Tigers
Cappry Rovers 3 vs 1 Oldtown Celtic
Castlefin Celtic 1 vs 0 Drumoghill
Sunday 18th September, 2022
Brian McCormick Sports & Premier
Bonagee United 2 vs 1 St Catherines FC
Cappry Rovers 2 vs 2 Rathmullan Celtic
Castlefin Celtic 3 vs 3 Kilmacrennan Celtic
Fanad United 2 vs 2 Kildrum Tigers
Glenea United 3 vs 1 Keadue Rovers
TEMPLE DOMESTIC APPLIANCE D1
Convoy Arsenal 0 vs 6 Swilly Rovers
Donegal Town 2 vs 1 Raphoe Town
Drumkeen United 0 vs 4 Milford United
Gweedore Celtic 2 vs 3 Letterkenny Rovers
Kerrykeel 71 0 vs 3 Letterbarrow Celtic
Donegal Physiotherapy & Performance Centre D2
Ballybofey United 6 vs 0 Whitestrand United
Cranford FC 6 vs 0 Lifford Celtic
Curragh Athletic 0 vs 2 Lagan Harps
Deele Harps 3 vs 5 Gweedore United
Drumoghill 2 vs 1 Dunkineely Celtic
Saturday 17th September, 2022
Voodoo Cup Area 1
Glencar Celtic 3 vs 0 Milford United
Ramelton Mariners 2 vs 4 Kilmacrennan Celtic
Swilly Rovers 2 vs 2 Cranford FC
Voodoo Cup Area 2
Donegal Town 3 vs 0 Copany Rovers
Fintown Harps AFC 3 vs 3 St Catherines FC
Voodoo Cup Area 3
Dunlewey Celtic 2 vs 1 Strand Rovers
Glenea United 4 vs 2 Keadue Rovers
Voodoo Cup Area 4
Cappry Rovers 1 vs 0 Ballybofey United
Drumoghill 3 vs 4 Oldtown Celtic
Kildrum Tigers 5 vs 2 Castlefin Celtic
Tuesday 13th September, 2022
BMC Cup Gweedore Group A
Glenea United 5 vs 3 Gweedore Celtic
Monday 12th September, 2022
BMC Cup LK Area Group A
Fanad United 5 vs 0 Kerrykeel 71
Sunday 11th September, 2022
Whitestrand United 2 vs 8 Rathmullan Celtic
BMC Cup LK Area Group B
Milford United 1 vs 1 Letterkenny Rovers
Swilly Rovers 4 vs 1 Bonagee United
BMC Cup Donegal Group A
Cappry Rovers 5 vs 3 Donegal Town
Letterbarrow Celtic 3 vs 1 Dunkineely Celtic
BMC Cup Donegal Group B
Ballybofey United 4 vs 3 Curragh Athletic
Drumkeen United 2 vs 4 St Catherines FC
BMC Cup Gweedore Group B
Keadue Rovers 5 vs 0 Cranford FC
BMC Cup Lifford Group A
Drumoghill 5 vs 1 Raphoe Town
Lagan Harps 2 vs 1 Convoy Arsenal
BMC Cup Lifford Group B
Lifford Celtic 0 vs 6 Castlefin Celtic
Saturday 10th September, 2022
Voodoo Cup Area 1
Cranford FC 2 vs 2 Milford United
Kilmacrennan Celtic 1 vs 1 Glencar Celtic
Voodoo Cup Area 2
Drumbar United 2 vs 3 Fintown Harps AFC
St Catherines FC 0 vs 2 Donegal Town
Voodoo Cup Area 3
Arranmore United 2 vs 0 Dunlewey Celtic
Strand Rovers 1 vs 0 Glenea United
Voodoo Cup Area 4
Castlefin Celtic 2 vs 6 Cappry Rovers
Drumoghill 0 vs 5 Kildrum Tigers
Oldtown Celtic 2 vs 0 Ballybofey United
Wednesday 07th September, 2022
BMC Cup Gweedore Group A
Gweedore United 0 vs 3 Glenea United
BMC Cup Gweedore Group B
Kilmacrennan Celtic 2 vs 1 Keadue Rovers
Voodoo Cup Area 1
Swilly Rovers 1 vs 5 Ramelton Mariners
Monday 05th September, 2022
BMC Cup LK Area Group A
Whitestrand United 0 vs 7 Fanad United
BMC Cup Gweedore Group A
Gweedore United 3 vs 0 Gweedore Celtic
Sunday 04th September, 2022
BMC Cup LK Area Group A
Kerrykeel 71 0 vs 6 Rathmullan Celtic
BMC Cup LK Area Group B
Bonagee United 2 vs 4 Letterkenny Rovers
Milford United 0 vs 4 Swilly Rovers
BMC Cup Donegal Group A
Donegal Town 9 vs 0 Dunkineely Celtic
Letterbarrow Celtic 0 vs 4 Cappry Rovers
BMC Cup Donegal Group B
Curragh Athletic 1 vs 3 St Catherines FC
Drumkeen United 1 vs 5 Ballybofey United
BMC Cup Gweedore Group B
Cranford FC 0 vs 2 Keadue Rovers
BMC Cup Lifford Group A
Raphoe Town 5 vs 2 Convoy Arsenal
BMC Cup Lifford Group B
Kildrum Tigers 3 vs 0 Castlefin Celtic
Saturday 03rd September, 2022
Voodoo Cup Area 1
Glencar Celtic 3 vs 1 Swilly Rovers
Milford United 2 vs 4 Kilmacrennan Celtic
Ramelton Mariners 2 vs 4 Cranford FC
Voodoo Cup Area 2
Copany Rovers 1 vs 2 St Catherines FC
Voodoo Cup Area 3
Keadue Rovers 2 vs 3 Strand Rovers
Voodoo Cup Area 4
Ballybofey United 2 vs 0 Castlefin Celtic
Cappry Rovers 1 vs 1 Drumoghill
Thursday 01st September, 2022
BMC Cup Gweedore Group B
Kilmacrennan Celtic 6 vs 0 Cranford FC
Voodoo Cup Area 2
Donegal Town 4 vs 0 Drumbar United
Wednesday 31st August, 2022
BMC Cup Gweedore Group A
Gweedore Celtic 1 vs 2 Glenea United
BMC Cup Lifford Group A
Lagan Harps 2 vs 0 Drumoghill
Voodoo Cup Area 4
Kildrum Tigers 3 vs 2 Oldtown Celtic
Sunday 28th August, 2022
BMC Cup LK Area Group A
Rathmullan Celtic 1 vs 1 Fanad United
Kerrykeel 71 1 vs 3 Whitestrand United
BMC Cup LK Area Group B
Bonagee United 1 vs 0 Milford United
Letterkenny Rovers 2 vs 1 Swilly Rovers
BMC Cup Donegal Group A
Donegal Town 3 vs 2 Letterbarrow Celtic
Dunkineely Celtic 0 vs 10 Cappry Rovers
BMC Cup Donegal Group B
Curragh Athletic 4 vs 2 Drumkeen United
St Catherines FC 4 vs 1 Ballybofey United
BMC Cup Gweedore Group A
Glenea United 3 vs 0 Gweedore United
BMC Cup Gweedore Group B
Keadue Rovers 3 vs 2 Kilmacrennan Celtic
BMC Cup Lifford Group A
Raphoe Town 1 vs 2 Lagan Harps
BMC Cup Lifford Group B
Kildrum Tigers 4 vs 0 Lifford Celtic
Saturday 27th August, 2022
Voodoo Cup Area 1
Cranford FC 0 vs 3 Kilmacrennan Celtic
Ramelton Mariners 2 vs 0 Glencar Celtic
Swilly Rovers 3 vs 3 Milford United
Voodoo Cup Area 2
Drumbar United 2 vs 2 Copany Rovers
Fintown Harps AFC 5 vs 2 Donegal Town
Voodoo Cup Area 3
Arranmore United 2 vs 2 Keadue Rovers
Dunlewey Celtic 4 vs 1 Glenea United
Voodoo Cup Area 4
Drumoghill 0 vs 0 Ballybofey United
Kildrum Tigers 1 vs 0 Cappry Rovers
Oldtown Celtic 7 vs 0 Castlefin Celtic
Thursday 25th August, 2022
BMC Cup Gweedore Group B
Cranford FC 1 vs 5 Kilmacrennan Celtic
BMC Cup Lifford Group A
Convoy Arsenal 1 vs 2 Drumoghill
Wednesday 24th August, 2022
BMC Cup Gweedore Group A
Gweedore Celtic 1 vs 1 Gweedore United
view all results here

LATEST NEWS

League Rule Book 2022 AGM Revision...
05/09/2022
Donegal League Organisation Rule book 2022.pdf
read on


New Email Address for Match Reports...
08/08/2022
Remember Club PROs, the email address for all Match Reports is as shown below. 5pm on match days is...
read on



also in the news :
05/08/2021
Player Registration Form.pdf
20/07/2021
Donegal Junior League Covid Protocol...
20/07/2021
The new Season is just around...
08/07/2019
Donegal League Rules 2019.pdf

SPONSORED ADS